KLAUSKITE
MES DIRBAME JUMS!

ŽEMĖS KASIMO IR GRĘŽIMO DARBAI!

VISOS PASLAUGOS >>

Kanalizacijos įrengimas

kanalizacijos įrengimasGalvojant apie nuosavo namo įsigijimą ar statybas dažnai žmonės pirmiausia įsivaizduoja daug nuosavos erdvės, užtikrintą vietą automobiliui, kaimynų netrukdomą ramybę, galimybę susiplanuoti patalpų erdves pagal savo poreikius, tačiau susidūrus su viskuo praktiškai, šios mintys nukeliamos šiek tiek vėlesniam laikotarpiui. Jei įsigytas tik sklypas, pirmiausia galvojama apie namo projektą, inžinerinių tinklų įrengimą, būsimas medžiagų ir darbų kainas. Inžineriniai tinklai aktualūs ne tik individualių namų savininkams, bet ir statant visuomeninės, komercinės paskirties pastatus.

Planuojant inžinerinių tinklų įvedimą labai svarbu, jog visos pageidaujamos komunikacijos būtų įrengtos pagal parengtą projektą, galiojančius šalies įstatymus, gavus reikalingus leidimus. Tuo galite pasirūpinti patys ar už darbų atlikimą atsakingi asmenys. Profesionalūs inžinieriai tinklų projektai rengiami atsižvelgiant į aplinkos, sklypo, namo, susisiekimo sąlygas, paskaičiavus ekonominį naudingumą, todėl dažnai tokie parengti projektai jau iš pirmo karto atitinka valstybės įstatymus ir nedelsiant galima pradėti suplanuotus darbus. Inžinerinių tinklų įrengimas kartais aktualus net ir įsigijus sklypą, kuriame jau yra senos statybos namas. Tikėtina, kad elektros linijos čia bus įvestos, tačiau dažnai tokiuose senuose ar toliau nuo miestų esančiuose namuose nebūna įrengto vandentiekio, kanalizacijos ar lietaus nuvedimo sistemų. Visi inžineriniai tinklai: dujotiekio, elektros, kanalizacijos, vandentiekio sistemos, susisiekimo kelių įrengimas – labai palengvina kasdienybę, todėl daugelis žmonių neįsivaizduoja gyvenimo be jų. Žinoma, yra asmenų, kurie išsiverčia ir be to, tačiau kam apsisunkinti sau gyvenimą, jeigu galima įsirengti visus patogumus?

Ką reikia žinoti prieš kanalizacijos įrengimą

Vandentiekio ir kanalizacijos įrengimas reikalauja tam tikrų žinių, patirties, kas padeda atlikti ekonomiškai naudingus sprendimus. Priklausomai nuo to, kokiam konstrukciniam pastatui bus įrengiamos šios sistemos, skiriasi jų parengiamieji planai, montavimo principai, vamzdynų išdėstymas, naudojamos medžiagos. Nuotekų šalinimo ir kanalizacijos sistemą sudaro ventiliacijos ir atliekų vamzdžiai, nuotekų surinkimo įrenginiai, sujungimo bei tvirtinimo elementai, o prie kiekvieno sanitarinio prietaiso turi būti jungiama hidraulinė užtvara. Planuojant svarbu įvertinti, kad sistemos būtų pritaikytos pagal individualias namo konstrukcijas, bėgant laikui jų nesugadintų, atitiktų sanitarinių įrenginių paskirstymą. Siekiant ekonomiško rezultato vamzdžius įrengti reikia labai apgalvotai. Visa tai gali įgyvendinti patyrę santechnikai, pasidalindami sprendimais su užsakovais.

Kanalizacijos įrengimas turi būti atliktas taip, jog būtų išlaikomas tolygus oro slėgis, jis nesvyruotų ir neleistų į patalpas patekti nuotakyno dujoms, nesukeltų galimo sprogimo. Montuojant vandentiekį ir kanalizaciją svarbu apmąstyti ir būsimą estetinį vaizdą, dėl to vandens ir nuotekų magistralės dažniausiai tiesiamos pastato rūsiuose, palėpėse, sandėliukuose. Jei šių nėra, gali būti taikomi kiti sprendimai ir magistralės išvedžiojamos pogrindyje. Geriau, jog karšto vandens vamzdžiai būtų šiek tiek aukščiau už šalto. Įrengiant vandentiekį ir kanalizaciją pravartu numatyti ir tai, jog kažkada teks atlikti šių sistemų remontą. Jeigu viskas bus įrengiama su nepatogiu priėjimu, ateityje net ir nedideli gedimai gali pridaryti nemažai bėdų, kurios sukels finansinius nuostolius. Dėl to svarbu, kad sistema būtų įrengta taip, kad prireikus, būtų galima nesudėtingai prieiti prie jos pagrindinių bei sujungiamųjų taškų.

Siekiant išvengti perteklinio vandens kaupimosi sklype ir balų susidarymo kieme, būtina pasirūpinti ir lietaus nuvedimo sistemomis. Dabar gamintojų siūlomos naujos, skirtingos sistemos leidžia nukreipti lietaus vandenį į tam tikras vandens valymo talpas, šulinius ar toliau esantį ežerą ir pan. Taip išvengiama didelių balų susidarymo, sumažinamas gruntinio vandens lygis, kuris visą sklypą gali paversti nepageidaujama pelke Norint išvengti pamatų sudrėkimo ir rūsio užliejimo svarbu pasirūpinti ir tinkama drenažo sistema. Bandymai sutaupyti, neįrengiant atskiros drenažo sistemos, namų savininkams gali kainuoti labai brangiai: po kelerių metų namo pamatai, gruntinio vandens veikiami, gali pradėti irti. Taigi, jei sklypas yra gana vandeningas ar po žiemos šis rodiklis smarkiai pakyla, siekiant apsisaugoti nuo galimų pasekmių, verta investuoti į patikimas lietaus ir drenažo sistemas, kurios užtikrins vandens surinkimą ir nukreipimą numatyta kryptimi.

KONTAKTAI

Turite klausimų ar norite pasikonsultuoti?

 

Tel. Nr.: +370 620 66352

El. Paštas: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

SKAITYTI PLAČIAU >>

PASIRINKDAMI Auto KAJUTA JUS SUTAUPYSITE PINIGUS IR LAIKĄ!

Per visą daugiau nei 8 metų veiklos laikotarpį įgyvendinom didelės ir mažesnės apimties projektų skaičių.

Sumaniai vadovaujant per paskutinį dešimtmetį pavyko sukurti, o vėliau ir išplėtoti naujas, perspektyvias paslaugų rūšis.